Kaş Arasına Dolgu Uygulama

Kaş arasında özellikle kaş çatmaya bağlı mimik hareketlerinin sık tekrarlanmasıyla, kasların sertleşmesi ve zamanla belirginleşen kırışıklar meydana gelir. Kaş çatma, sık kullanılan mimik hareketidir.

Zamanla bölgedeki kasların aşırı güçlenmesi, iki kaş arasındaki ciltte oluşan derin çizgilenmelerin kalıcı şekilde ortaya çıkmasını sağlar ve normal bakış pozisyonu zamanla kaybolur. Kaşların arasındaki derin çizgi, kişiye kızgın ve sert bir ifade verir. Bu durumda bu bölgeye kaş arası botoks uygulaması uygun olur. Botoksun yeterli olmadığı daha derin çizgilerde cilt altına dolgu maddesi verilebilir. Bu tedavi sıklıkla botoksla beraber kullanılır. Her iki tedavinin kombine kullanılması daha uygun sonuçlar verir.

Kaş ortası çizgilerine dolgu uygulaması ince iğne vasıtasıyla cilt içine hyalüronik asit enjeksiyonu işlemidir. İşlem sırasında ağrıyı azaltmak için, uygulama yapılacak bölgeye uyuşturucu kremler sürülür. İşlemde kullanılacak dolgu miktarı ise probleme göre değişiklik gösterir. Dolgu, işlemden sonra etkisini gösterir. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi ortalama 6-8 ay arası devam eder.

©Atilla Ersoy 2018