united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

EL GENÇLEŞTİRME – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

EL GENÇLEŞTİRME

EL GENÇLEŞTİRME ESTETİĞİ

Yüzümüz ve vücudumuzda oluşmaya başlayan yaşlanma belirtilerine dikkat ediyor ve çeşitli müdahaleler ile önüne geçmeye çalışıyoruz. Peki ya ellerimiz? Yaşlanma belirtilerini ve yaşı en fazla gösteren eller içinde artık çok çeşitli estetik yöntemler var. El gençleştirme ile kırışan, damarları belirginleşen ve lekeler oluşan eller için çözümler üretiliyor.

El üzerindeki deri, yüz derisinden çok daha ince ve el sırtında çok az miktarda yağ olduğu için yaşlanma belirtileri daha fazla oluşmaktadır. Yaşlanmanın sonucu olan kollajen ve elastik lif yıkımı, çok dikkat çekici bir yaşlanma etkisi meydana getirir.

EL GENÇLEŞTİRME İÇİN HANGİ TEKNİKLER UYGULANIYOR?

Yeni teknoloji ile birlikte üretilen dolgu malzemeleri, radyofrekans, ultrason, infrared cihazları, lazer, IPL ve kök hücre tedavileri gibi teknikler kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin her biri başlı başına çok etkili yöntemler. Bazı tedavilerde en iyi sonucu elde etmek için birkaç teknik birden kullanılabiliyor. Örnek vermek gerekirse el cildinde buruşukluk, incelme, kırışıklık ve kahverengi lekeler varsa, dolgu maddesi enjeksiyonu, kök hücre tedavisi ve IPL’ nin birlikte uygulanması çok daha mükemmel sonuçlar vermektedir. Çünkü IPL kahverengi lekeleri yok ederken, dolgu maddesi ile kök hücre tedavisi cilt kalınlığını arttırarak kırışıklık ve buruşukluğu ortadan kaldırır.

El estetiği uygulaması hastanın yaşlanma durumuna göre 3-5 seans uygulanabilir. Seanslar 2 hafta ara ile ortalama 45 dakika sürer. Uygulama sonrası hasta 1-2 saat sonra evine, ertesi gün de işine gidebilir. Oluşabilen kızarıklıklar 1-2 günde geçmektedir. El gençleştirme estetiği uygulamalarının kalıcı sonuçlar elde etmesi için uygulama yılda bir kez tekrarlanıyor.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız