united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Liposakşın – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Liposakşın

Lazer liposakşın nedir? Temel olarak lazer destekli yağ çektirme aldırma uygulamasıdır. Normal yağ azaltmadan farkı yağların vakum yoluyla parçalanarak alınması ile değil, lazer ışını ile eritilerek alınmasıdır. Lazer uygulaması ile yağlarda daha kontrollü bir azaltma sağlar. Yağ alma ameliyatı ile deneyimli estetik cerrahlar uygun hastalarda iyi sonuç alabilirler. Uygun hasta ciltte çatlak, sarkma ve gevşemesi olmayan hasta grubudur. Çünkü cilt altı yağlar alınınca cildin kendini bırakmaması ve toparlaması için iyi bir cilt tonusuna sahip olmalıdır.

LAZER İLE LİPOSAKŞIN YAĞ ALDIRMA AMELİYATI

Yukarıdaki durumlarda ise yağ aldırma ameliyatı sonrası cildin kalitesinin bozukluğu nedeniyle cilt yüzeyinde çökmeler, düzensizlikler olur. Lazer liposakşında ise yağlar lazer ışını ile parçalanır ve süt gibi bir eriyik oluşur. Bu erimiş yağ parçacıkları az miktarda ise vücut tarafından zamanla temizlenerek atılır. Eğer eriyik yağ miktarı fazla ise o zaman infrasonikliposakşın uygulaması ile yağlar vücut dışına alınır. Hem lazer hem de infrasonik uygulaması hem cilt altı dokularda hem de ciltte % 25’e varan oranda sıkılaşma ve kontraksiyon sağlar. Bu sayede tedavisi zor olan cilt kalitesi bozuk hasta grubuna başarı ile yağ aldırma yöntemi lazer desteği ile uygulanmış olur. Lazer liposakşının standart yağ aldırma ameliyatı üstünlüğü de buradan gelmektedir. Sonuç olarak lazer yapıldığında normal yağ çektirme sonrası görülen ciltteki sarkma ve bozulmalar engellenmiş olur.

Lazer liposuction uygulanacak bölge estetik cerrah tarafından işaretlenir. Hastane şartlarında bu bölgeye lokal uyuşturucu ve adrenalin içeren sıvı verilir. Daha sonra lazer kanülü ile küçük bir delik vasıtasıyla liposakşın yağları çekilecek bölgeye ulaştırılır. Hesaplanan lazer enerjisi bu bölgede hem cilde hem de cilt altı yağ dokusu içine iki ayrı plana verilir. Yüzeyel lazer uygulaması ciltte toparlanma sağlarken derin lazer uygulaması ile yağ dokuları arasındaki yapılarda bir kontraksiyon elde edilir. Lazer uygulaması sonrası erimesi planlanan yağ miktarı az ise eriyik yağ alınmaz ve bünye onu zamanla emer. Eğer geniş bir bölgeye uygulanmışsa o zaman eriyen yağ parçacıkları infrasonik yöntemi ile dışarı alınır. Bir seansta ortalama 5 lt’ye kadar infrasonik ve lazer liposuction uygulanabilir.

LAZERLİ LİPOSUCTİON YAPTIRANLAR

Lazer liposuction yaptıran hastalar tüm vücuttaki yağlanma içeren alanlara uygulatabilir. Ama özellikle bölgesel incelme yanında ciltte toparlanma gereken alanlarda klasik yağ aldırma işlemine göre üstün sonuçlar verir. Uygulama alanları özellikle uyluk, kol, gıdı, karın, kalça, basen ve bacaklardır.

LAZER LİPOSAKŞIN SONRASI

Lazer liposakşın sonraki süreç ılımlıdır. Daha iyi bir nekahat dönemi vardır. Lazerli liposuction uygulanan bölgelerde his azalması oluşur geçicidir. Şişlik, morluk, ağrı olabilir. Hasta ortalama 3-4 hafta lazer liposuction uygulanan alana korse kullanır. İşlemden sonra ilk 2 gün şişlik artar. 2 gün sonra şişlik azalmaya başlar. Hedeflenen incelmenin % 20’i ilk 1 hafta sonra % 50’si 2 hafta sonra, %70’i bir ay sonra gibi, tam incelme üç-altı ay arası sürer.

LAZER LİPOSAKŞININ ZARARLARI

Lazer liposakşın normal liposuction göre daha az agresif bir işlemdir. Dokuya verdiği hasar çok daha minimaldir. Operasyon sonrası görülebilecek sıkıntı bir bölgede diğer bölgeye göre olan düzensizliktir. Ek bir müdahale ile düzeltilebilir. Yapılan işlem bir bölgeden az miktar yağ almak ya da vermek olabilir. Diğer nadir görülen komplikasyonlar ciltte renk değişikliği, his kaybı, noktasal yanık oluşumudur. Ama genel olarak lazer liposakşın uygulanan hastalar tarandığında hastaları memnuniyetsizliğine yol açan ciddi bir komplikasyon yoktur.

Lazer liposakşın fiyatları aslında klasik yağ çektirmeye göre pahalı değildir. Eğer estetik cerrah bir lazer cihazına sahipse zaten avantajları nedeniyle tüm olgularına uygulayacak, normal yağ aldırma yapmayacaktır. Ameliyat fiyatını belirleyen birinci unsur lazerli liposuction uygulanacak alan sayısı ve genişliğidir. Kapsamlı işlemlerde ameliyat ücreti bir miktar artabilir ya da küçük müdahaleler daha az bir maliyet çıkarabilir. Hastanenin konforu ve lüks olması fiyatı değiştirebilir. Hekimin lazer liposakşın işlemi için istediği ameliyat ücreti de kişiye göre değişir.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız