united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Lazerle Yüz Gençleştirme – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Lazerle Yüz Gençleştirme

LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Daha önceki yıllara baktığımızda da ve şuan ki yaşamakta bulunduğumuz çağ ile birlikte kişinin kendisini genç görme isteği konusunda değişen bir durum gözlenmemektedir. Bununla birlikte günümüzde olan yeni gelişmelerin çoğalmasıyla da kişilerin gençleşme istediği en çok bayanlar yönünde olduğu belirtilmiştir.

CİLT NEDEN YAŞLANIR?

Kişilerde en çok genetik faktörler, yoğun stres, uykuyu alamama, güneş çabalama şartları ve insanların yediği besinlerinin tenin yaşlanması sürecinde önemli rol oynayan faktörlerdir. Belirli bir süre zarfı geçtikten sonra hücre yapısındaki onarma işlemi yavaşlar. Tendeki kolajen onarımı alt seviyeye iner yani yavaşlar, ciltte bulunan destek tabakasını bir araya getiren bağ doku içindeki elastik liflerin yitirilmesi ile birlikte tende gevşeme meydana gelir, kırışıklıklar oluşur, ten üstünde güneş lekeleri var olmaya başlar ve cilt git gide incelir.

CİLDİN YAŞLANMASI NASIL ÖNLENİR?

Ne yazık ki insanların yaşlanmasının önüne geçilecek bir keşfe, buluşa günümüze kadar rastlanmadı. Cilt içinde bulunan bağ dokuyu kuvvetlendirmek yani kolajen yapımını arttırmak, ciltteki tabii onarıma girmesini tetiklemesiyle birlikte cilt yaşlanması yavaşlar.

LAZERLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Cildin lazer ışınları ile taranması neticesi lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen imalatını çoğaltmak asalına dayanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Kolajen ile birlikte yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar ve bu sayede cilt gergin ve canlı bir görünüm kazanır.

LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME NASIL YAPILIYOR?

Tedavide lazer olarak fraksiyonel ışınları kullanılır. Cildin yaşlanmasını önlemek amacıyla tercihleriniz arasında yüz maskelerini kullanmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Tamamının organik karışımlardan yapıldığı yüz maskeleri düzenli bir şekilde kullanıldığı sürede cilt üzerinde olumlu sonuçlar yaratabiliyor. Fakat kimyasal içeren ürünleri kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. İçinde kimyasalların bulunduğu ürünler cilt üzerinde var olan doğallığın yitirilmesine neden olur.

Piyasada birçok cilt bakım ürünü bulunuyor. Genel olarak cilt bakım için kullanılacak ürünler içerisinde pek çok kimyasal madde bulunmaktadır. Kullanılan bu kimyasal ürünler cildinizi derinden zarar görmesine neden olabilir. Ciltte var olan mineraller birbiriyle dengeli bir uyum sağladığı taktirde sağlıklı bir görüntü elde edilebilir ancak ciltteki mineral durumu dengesizleştiği durumda kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ciltte bulunan zararlı mineralleri lazer tedavisi yöntemiyle arındırmak mümkün.

Ülkemizde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılan lazer tedavisi yöntemi ile daha kısa süreçlerde daha net sonuçlar alabilirsiniz.

Lazer tedavisi belirli seanslar içerisinde uygulanabiliyor. Bu uygulama sonrasında cildinizdeki yeniliği fark edebilir ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsanız en doğru tercihlerden biri lazer tedavisidir. Oldukça etkili bir yöntem olan Lazer, fraksiyonel ışınları sayesinde cildinizde yeni bağ dokusunun oluşmasını sağlıyor. Lazerle yüz gençleştirme yöntemleri sizlere etkili bir koruma sağlar. Aynı zamanda daha parlak ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizde yer alan eski hücreleri temizlemek için en etkili çözüm olarak gösterilen Lazer tedavisi, günümüzde birçok insan tarafından kullanılıyor.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız