united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Yüz Gençleştirme – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Yüz Gençleştirme

Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün yaşlanmasında rol oynar. Cilt rengi günler geçtikçe yavaş yavaş soluklaşır ve matlaşmaya gözle görülür bir şekilde başlar. Yüzün cildi homojen rengini geriye bırakır yerini pürüzlü, sert bir cilt ve lekeler alır.

Yukarda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı yüzünüzün her katmanında farklı değişiklikler yer almaktadır. Tüm bu yaşlanma belirtilerini tamamen çözebilecek olan bir tedavi yöntemi şuan ki teknolojimizde maalesef bulunmamaktadır. Ancak yüzü gençleştirmek amacı ile birçok cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamaların birleşmesiyle istenilen olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Hangi yüze nasıl bir işlemin yapılması gerektiğine hasta ve Plastik Cerrah beraber kararlar almalıdırlar. Hasta Plastik Cerrahın daha önceki ameliyatlarına, ondan beklentisini, deneyimini vs. açıkça sormalıdır. Cerrah ise hastaya bu işlemlerden sonra hastaya ne tür sıkıntılar, olası bir risk olup olmayacağı ve maliyet olarak ne kadar tutacağını işlem öncesinde bilgilendirmelidir.

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRME

Cerrahi bir yardım olmadan ameliyatsız yüz gençleştirmede uygulamaları da mevcuttur. Çoğunlukla ise yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri, yüzün genç görünümünü sağlanması için, yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Hangi yüze, neyin ve nasıl bir yöntem ile uygulanması gerektiğini hasta ve Plastik Cerrah görüşmeler sonucunda ortak bir karar vermektedirler.

YÜZ GENÇLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri ile yapılan yüz gençleştirme işlemleri genellikle yüz hatlarının belirli kısımlarına, noktalarına uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler sonrası özen gösterilmeyen yüzler zamanla eski hallerine dönebilmektedir. Eski kırışıklıklarınızın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı, yüzünüze bu uygulamaları yaptırdıktan sonra özellikle de kadınların gece yatmadan önce yüzlerindeki makyajı mutlaka temizlemeleri gerekir. Makyaj temizliği sonrasında, yüzlerindeki toksinleri iyice yok edip deri altındaki hücrelere işlememesini sağlamak için sadece temiz suyla 5-6 defa ovalayarak yıkamaları, yaptırmış oldukların işlemlerin ömrünü uzatmaktadır.

ERKEN YAŞLANMANIN NEDENLERİ NELERDİR?
  1. Gün içerisinde makyajınızı temizlemezseniz,
  2. yüz temizliğinize dikkat etmezseniz,
  3. yüzünüzün zararlı toksinlerden arınmasını sağlamazsanız,
  4. zaman içerisinde deri altınızda bulunan yüzünüzdeki derinin genç kalmasını sağlıyor olan maddeler, vitaminler, hücrelerinizin oksitlenmesine bağlı olarak deri altı hücreleriniz, zararlı maddelerin bozulması ile ve deri yüzeyinizin deformasyonuna sebep olur.
Bunun sonucunda ise yüzünüz daha çabuk kırışır ve daha çok yaşlanmasına sebep olur.

DOLGU İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME
Yüz gençleştirme operasyonlarından cerrahi müdahaleye gerek kalmadan en iyi sonuç kremlerin etkisinden daha kalıcı ve çabuk olan, yüze yağ enjeksiyonu ile elde edilir. Göz altı ve göz çevresiyle beraber yanakların ve tüm yüzün belirli noktalarına uygulanan bu yöntem yüz gençleştirmede daha fazla etkilidir. Her ne kadar bilimsel çalışmalar bu konuda herkese kesin bir çözüm sunacak, kalıcı çözümler üretememiş olsa da kök hücre teknolojinin birçok alanda yenilikler yapacağı gibi yüz gençleştirme operasyonlarına ve işlemlerine de yüzde yüz başarılı olacak tedaviler getireceği ön görülmektedir. Günümüz yöntemlerini uygulamak istediğiniz takdirde kesinlikle bir uzmandan yardım almalı ve tavsiyesiyle işlem yaptırmalısınız.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız