united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Alın Çizgilerine Dolgu – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Alın Çizgilerine Dolgu

ALIN KIRIŞIKLIĞI NEDEN OLUŞUR?

Bazı kişilerde alın kası aşırı çalışır. Bu mimik hareketlerinin fazla olmasına neden olarak alın bölgesini kırıştırır.

ALIN KIRIŞIKLIĞI TEDAVİSİ NEYLE YAPILIR?

Alın kırışıklığını gideren en iyi yöntem botoks uygulamalarıdır. Etki süresi 3-5 ay sürer. Alındaki yüzeysel çizgiler botoks tan sonra kaybolur.  Alındaki yerleşmiş derin çizgiler botoks sonrası sadece hafifler.  Botoks yapıldıktan sonra kaybolmayan derin çizgiler botoks a devam edilirse silinebilirler. Çünkü alın hareket etmediği için cilt kırılması gerçekleşmez ve bu yüzden kırışıklığın olduğu bölgede cilt yenilenmesi gerçekleşir. Botoks uygulamaları tekrar edildikçe kişiler bu mimik hareketlerinin alışkanlığından kurtulabilir. Zamanla işlem aralıkları uzayabilir.

ALIN KIRIŞIKLIĞININ BOTOKSLA TEDAVİSİNİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Alın kırışıklığında botoks sonrası kaşlarda fazla yükselme olabilir. Tecrübeli bir hekim bunun işlem yaparken önlemini alabilir. Eğer yine de meydana gelirse kaş üstüne konan minik bir botoksla bu durum kolayca giderilir. Ayrıca alın kasının  aşırı tedavi edilmesi kaş düşmesine sebep olarak yorgun ve yaşlı bir yüze sebep olabilir. Bu nedenle yüksek dozlardan kaçınılmalı kişinin kas yapısına uygun uygulama yapılmalıdır.

ALIN KIRIŞIKLIĞI TEDAVİSİNDE BOTOKS DIŞINDA HANGİ YÖNTEM UYGULANABİLİR?

Aşırı derin çizgilerde hyaluronik asitli dolgu işlemi alın kırışıklıklarını giderir. Hatta ifadeyi bozmamak adına dolgu ilk tercih olabilir. Dolgunun birkaç kez tekrarından sonra cildi onararak uzun süreli etki sağlayabilir. Cildi yenileyen tüm yöntemler mezolift, PRP, lazerler, radyofrekans vb. alın çizgilerini hafifletir ama yok etmez.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız