united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Göz Kapağı Estetiği – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,son yıllarda hastalar tarafından en çok talep edilen estetik uygulamalar haline gelmiştir. Ameliyat korkusu ile birlikte cerrahiye bağlı, olası komplikasyonlardan korkanlar daha çok ameliyatsız yöntemlerle ilgilenmektedirler. Ameliyatsız göz kapağı estetiği veya ameliyatsız blefaroplasti diye adlandırılan plazma enerjisi ile göz kapağı derisinin gerilmesini sağlayarak etki eder. Hem alt göz kapağı hem de üst kapağında bulunan sarkmalarda ve kırışıklarda kullanılan bir yöntemdir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği ,cerrahi işlem olmadan göz kapağın sarkmalarını azaltabilen lazer ve elektrik olmayan medikal bir teknolojidir. Uygulama kısa süreli olup günlük yaşantıya kısa sürede dönülebilir.

AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ NASIL YAPILIR ?  YAPILIRKEN ACI HİSSEDİLİR Mİ VE NE KADAR ZAMAN ALIR?

Uygulama yapılacak olan bölge, önce antiseptik sıvı ile temizlenir ardından bölgeye bir süre bekletilmek üzere ağrısız işlem için anestetik krem uygulanır. Daha sonra göz kapağında fazlalık oluşturan deri alanları noktasal olarak plazma enerjisi ile süblime edilir. İşlem sonrasında bir hafta içinde göz kapağında azalması beklenen ödem oluşabilir.

Lokal anestetik kremlerle yapılan hastaların çoğu acı hissetmediğini belirtmektedir. Ancak işlemden sonra 1-2 gün devam edebilen ağrı olabilir. İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre zamanlama değişmekte olup yaklaşık olarak 15 ile 40 dakika arasında değişim göstermektedir.

AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ NE KADAR ZAMAN ALIR VE SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Hastanın cilt yapısına göre işlem yapılacak alana uygulanacak doz ile değişmekle birlikte 7-10 gün içinde neredeyse tüm bulgular normale döner.

Uygulama yapılmış olan bölgeye güneş faktörü korumalı krem uygulanmalı ve güneşten korunmalıdır. Oluşabilecek kabuklanmaların daha çabuk dökülmesi için ayrıca doktorunuzun önerdiği kremler kullanılabilir.

AMELİYATSIZ GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ UYGULAMASININ MALİYETİ NEDİR?

Fiyatlandırma, yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişebilmektedir.

İŞLEM SONRASINDA İZ KALIR MI?

İşlemi yapacak olan doktorun deneyimi ve sistemin doğru parametrelerle kullanılması sayesinde işlem sonrasında iz veya kalıcı bir problem oluşması beklenmez.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız