united-kingdom
logo_100
MAIL ADRESİ :

info@atillaersoy.com.tr

Yenişehir Mah. 33 Sok. 12/A

İskenderun/HATAY

Kalıcı Dudak Dolgusu – Atilla Ersoy Estetik | İskenderun

Kalıcı Dudak Dolgusu

Dolgun dudakların daha çekici göründüğü yüzyıllardır kabul gören bir gerçektir. Dudak implantları ve dermal dolgular ile dudaklar dolgunlaştırılarak büyütülür ve yüzün görünümü geliştirilir. Dudaklarını ince bulan kadınlar bu estetik operasyondan rahatlıkla faydalanabilirler. İnce dudaklar pek çok kadın için endişe vericidir. Dudak dolgusu dudağın hacmini artırır, dudak çizgisi boyunca yaşa bağlı gelişen kırışıklıklarının görünümünü azaltır.

DUDAK DOLGUSU KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Hemen hemen her yaştaki aday dudak dolgusu için uygun bir aday olabilir. Doğalında ince dudaklı olanlar ya da yaşa bağlı dudak hacmi kaybı yaşayanlar bu prosedürden olağanüstü sonuçlar elde ederler. Dudak dolgunlaştırmak isteyen herkesin bu işlemden makul beklentiler içinde olmalıdır. Dudak hacmini belirlemeye alanında uzman plastik cerrahlara bırakmalı ve onların tavsiyelerini kesinlikle dinlemelidir.
Dudak dolgusu yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler?,
Dudak dolgusu yaptırmadan önce dudağınızın şekline karar vermelisiniz. Onlarca farklı dudak şekli arasından nasıl bir dudak istediğinize karar vermelisiniz. Plastik cerrahınız altın oran hesaplamalarıyla hayal ettiğiniz dudakları yüzünüzle en uyumlu olacak şekilde tasarlayarak dudak dolgusu işlemini tamamlar.

KALICI DUDAK DOLGUSU TÜRLERİ NELERDİR?

Artecoll dudakları şişiren sentetik bir malzemedir. Sentetik olduğundan dolayı kolajen veya yağ enjeksiyonuna oranla alerjik reaksiyon yaşama riskiniz daha yüksektir fakat daha uzun ömürlüdür.
Otolojen vücudunuzun başka bir bölgesinden alınan kolajenin enjekte edilmesidir. Alerjik reaksiyon riski yoktur ancak sonuçlar yalnızca geçici bir süre içindir. Bu kalıcı bir büyütmeye hazır olmayan kişiler için iyi bir seçenek olabilir.
Kolajen ineklerden alınıp dudaklara enjekte edilebilir. Alerjik reaksiyon riski vardır bu nedenle tam doz enjekte edilmeden önce cerrahınızın size test uygulaması iyi olacaktır. Sonuçlar geçicidir; dört hafta ila üç ay kadar dayanır.

Kendi kalçalarınızdan veya gövdenizden alınan yağ dudaklarınıza enjekte edilebilir. Alerjik reaksiyon riski yoktur ve kalıcı sonuçlar alma ihtimaliniz var. Bunlar aynı zamanda cerrahi olarak yerleştirilebilir. Kilo almanız halinde, yağ hücreleri büyüyeceğinden, dudaklarınız da büyüyebilir. Hylaform, hiyalüronik asit olarak bilinen doğal vücut maddelerinden oluşturulur. Hiçbir enfeksiyon riski bulunmaz; fakat yalnızca geçici bir çözüm olduğundan tekrarlanması gerekir. Restylane şeffaf bir jeldir. Hiyalüronik asit içerir. Biyolojik olarak parçalanabilir; bu nedenle enjekte edildikten sonra vücudunuz bunu alt ay kadar süre içerisinde emecektir.
İMPLANT SEÇENEKLERİNİZ NELERDİR?

Dudak implantı veya dudak büyütme prosedürü yaptırmanız halinde büyük ihtimalle lokal anestezi yapılacaktır. Bir işlem, zorluğuna bağlı olarak doktorunuzun muayenehanesinde veya ayakta tedavi merkezinde iki saat kadar sürebilir ve aynı gün içerisinde eve gönderilirsiniz.
Alloderm bağışçılardan üretilen bir kollajen örtüsüdür. Bunu cerrahınız dudaklarınızın içeri tarafında yapılan minik kesilerden içeri sokar. Bu malzeme yalnızca geçici bir çözüm sunar ve 12 aya kadar dayanır.

Yağ grefti, istenilen dolgunluğu elde etmek için kendi yağınızı dudaklarınıza yerleştirmenin cerrahi yöntemidir. Kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz fakat bu yöntem kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kendi yağınız olduğundan vücudunuzun bunu geri emme ihtimali bulunur.
Goretex, SoftForm ve soft ePTFE kalıcı bir sonuç elde edebilen sentetik materyallerdir. Yukarıda belirttiğimiz diğer seçeneklerin aksine, vücudunuz bu maddeleri emmez. Ama sentetik olmaları nedeniyle alerji riski bulunur.

Yerel fleb greftleri, ağzınızın iç flebinden doku ve deri alınan cerrahi bir işlemdir. Diğer tekniklere kıyasla çok daha müdahalede bulunur ve genelde plastik cerrahlar arasında en son çaredir. Cerrahınız aynı zamanda dudağınızın üst çizgisi boyunca bir kesi de açabilir.

DOLGU İŞLEMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikle dolgu işlemini bir plastik cerraha yaptırmalısınız. Tecrübeli olmasına da dikkat etmelisiniz. Yüzünüzle uyumlu olmayacak dolgunlukta bir dudak talep etmemelisiniz. Hayal ettiğiniz gibi bir dudağa kavuşmak için nasıl bir dudak şekli istediğiniz konusunda doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
Ayrıca sigara kullanıyorsanız, operasyondan en az bir hafta önce ve sonrasında birkaç gün kullanmamalısınız. Herhangi bir ilaç kullanıyorsanız cerrahınızı bilgilendirmelisiniz. Operasyona giderken rahat giyilip çıkarılacak kıyafet seçmelisiniz.

Unutmayın estetik cerrahide dudak dolgunlaştırma, en riskli ve en dikkat edilmesi gereken operasyon türüdür. Dudak hem estetik hem de işlevsel açıdan en önemli organımızdır. Sadece fiziksel görünümünüzü değiştirmez aynı zamanda yeme içme rahatlığından konuşmaya kadar etkilidir. Bu yüzden hem cerrah hem de kullanılan dolgu maddesi ile teknik çok önemlidir.

Bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

“Kalıcı Dudak Dolgusu” için bir cevap

Bir cevap yazın

Örnek Uygulamalarımız